Titulní obrázek


Nissan Sentra v novém

Japonská automobilka Nissan prodává své vozy na různých trzích pod odlišnými značkami. Většinou se liší jen v malých detailech. Nyní přichází s již sedmou generací modelu Sentra. V krátké době je to již třetí novinka na automobilovém trhu z dílny Nissan.

Downsizing se tu nevyhýbá ani modelům pro USA. Předchozí řada měla v útrobách výhradně zážehový čtyřválcový dvoulitr, u nového motoru klesl objem při zachování téže základní konfigurace na 1,8 l. Výkon agregátu činí 97 kW (132 k). Točivý moment o maximální hodnotě 174 Nm přenáší na přední kola výhradně bezestupňová převodovka Xtronic CVT, pouze s výjimkou základního modelu. Spotřeba činí ve městě 7,8, na dálnici pak 6,0 l/100 km. Model FE+ je v tomto režimu ještě o decilitr skromnější. Podvozek má rozvor 2700 m, sedan je 4625 mm dlouhý, tedy jasná evropská nižší střední třída. Automobil zhubl o 70 kg.

Součinitel odporu vzduchu je velmi příznivých 0,29. Zavazadelník v klasické zádi disponuje 428 l. Design exteriéru je decentnější. Linky jsou podobné větší Altimě. Výbava je určitě slušná, stupňů je celkem šest ( S, FE+ S, SV, FE+ SV, SR a SL) Řidič i spolujezdec mají všestranně nastavitelná sedadla, standardem je klimatizace i elektrická okna, centrální zamykání, rádio s CD a čtyřmi reproduktory. Za příplatek jsou například dvouzónová samočinná klimatizace, lepší audio či navigace s dotykovým displejem, bezklíčkový vstup a startování a parkovací kamera.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Sentra SR se od ostatních sourozenců odlišuje optickým kitem, který zahrnuje nárazníky (přední s mlhovkami), boční prahy, spoiler na zádi, chromovanou koncovku výfuku a navrch ještě sedmnáctipalcová litá kola. Patřičně byl upraven i vnitřek, který dostal stříbrné doplňky a přední sportovní sedadla. Nissa představuje další novinku v krátkém čase po Altimě a novém Pathfinder. Premiéry se dočkáme již brzy, tedy začátkem letošního podzimu.