Titulní obrázek


Nissan proměnil model 370Z

Sociální síť Facebook využívá čím dál více lidí i společností. Automobilka Nissan zde zrealizovala několikaměsíční průzkum. Za základ byl zvolen model 370Z. Ze získaných výsledků se budou odvíjet úpravy vozu.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Prototyp dostal matnou šedou fólii a polepy na kapotu i zadní blatníky. To ale pochopitelně není to nejdůležitější. Daleko zajímavější je aplikace aftermarketových dílů, jejichž trh je zejména v USA obrovský. Na autě najdeme devatenáctipalcová šestipaprsková kola Volk, upravenou přední část s „lízátkem“ i velké zadní křídlo. „Project 370Z“ se ale neomezil pouze na kosmetické modifikace karoserie, které zlepšují aerodynamiku.

Vidlicový šestiválec objemu 3,7 l dostal doping v podobě dvojice turbodmychadel. Výkon nebyl oficiálně zveřejněn, ale určitě dosahuje minimálně 373 kW (507 k). Výfukový systém Ti-C je od GReddy, na podvozku a odpružení se vyřádili specialisté od KW a obří kotoučové brzdy nesou pro změnu logo StopTech.

Mezi nejvýznamnější změny v interiéru patří sportovní volant, řadicí páka a přístroje, jiné čalounění dveří a pomyslnou třešničkou na dortu jsou dvě anatomické sedačky. Jak jinak, od Recara. Na internetu by měl Nissan zveřejnit jednotlivé kroky a výsledek všech úprav.