Titulní obrázek


Nissan GT-R bude v příštím roce o něco rychlejší

Vývojáři automobilky Nissan zase vylepšili model GT-R. Svým výkonem jde čím dál výš. Motor slibuje lepší odezvu, dokonce se zapracovalo i na tlumičích.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Každým rokem si Nissan připraví řadu vylepšení pro vůz GT-R, která zrychlí čas tu o desetinku, tu o celé sekundy. Od roku 2007, kdy je model v prodeji, se výkon zvýšil z původních 485 koní na současných 550 koní.

Takovým výkonem už disponovalo GT-R loni. Nové jsou vstřikovače paliva, které mají pomoci výkonu ve středních a vysokých otáčkách, stejně jako přepracovaný systém mazání, který bude lépe fungovat, pokud pojedete naplno. Nesmíme ani zapomenout na přepracovaný blow-off ventil turbodmychadla, který zkracuje prodlevu na povely pravé nohy.

Na přetřes se dostaly tlumiče a pružiny, přepracovaný stabilizátor by měl posunout těžiště blíže asfaltu. To by mělo pomoci stabilitě nejen při vysoké rychlosti, ale i komfortu až se budete z okruhu vracet domů. Pokud budou změny za něco stát, Nissan se určitě pochlubí svým časem na Nürburgringu. Do prodeje se nová verze dostane již na jaře příštího roku.