Titulní obrázek


Nissan brzy představí novodobý Datsun

Japonský výrobce Nissan má v plánu zanedlouho představit nový model, který bude připománat novodobý Datsun. Ve voze bude použita technika supermini Micra. Na novinku se můžeme těšit již 15. července na autosalonu v Dillí.

Nissan chce novým modelem konkurovat nejlevnějším autům na trhu. Má jít o levnou značku, která má oslovit především šetřivé zákazníky. První auto bude svou cenou okolo 100 000 korun v přepočtu atakovat pozici vůbec nejlevnějšího automobilu na trhu.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

První Datsuny zamíří na trhy v Indii, Číně, Africe a Rusku, ale není vyloučeno, že pokud bude zájem, budou se vozit i do Evropy. Poté by však musely vozy projít modernizací a dostat motory splňující Euro 5, airbagy, ABS, ESP, apod. A tím jejich cena poroste k hranici asi 160 000 korun.

Nový model značky Datsun bude zřejmě založen na supermini Nissan Micra a dostane i stejný tříválec 1,2 litru (bez kompresoru). Oproti Nissanu bude auto i lehčí, protože bude postrádat jakoukoli luxusní výbavu - všechno, na co jsme zvyklí, bude za příplatek, nicméně oproti vozům jako je třeba Tata Nano nabídne nový Datsun lepší dynamické parametry a prostor na palubě.

Další modely Datsun by měly následovat v průběhu let 2014 a 2015. A jestli se podívají i do východní části Evropy, o tom rozhodne jen poptávka zákazníků.