Titulní obrázek


Nissan 370Z prodělal menší facelift

Japonská automobilka Nissan provedla několik designových změn na modelu 370Z. Pokud budete hledat nějaké změny v motorovém prostoru, nic nenajdete. Tyto novinky si totiž společnost nechává na příští generaci.

Facelift Zetka se ponese jen ve znamení drobných retuší. Do boků předního nárazníku zamířily svislé pásy LED diod. Nissan slibuje i nový design kol a osvěžený interiér. Podle všeho to vypadá, že půjde jen o facelift, který 370Z prodělalo na začátku roku v Americe, jen přizpůsobený pro starý kontinent. 

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Škoda jen, že nás automobilka nepřekvapila například zvýšením výkonu motoru, nebo snižením hmotnosti této zadokolky. Podle spekulací, které hned po lehkém zklamáním vyvstaly, si Nissan velké změny schovává až pro novou generaci, která s sebou přinese výrazné snížení hmotnosti.

Šestiválec, který má v současnosti objem 3,7 litru a výkon 328 koní, přenechá místo foukanému čtyřválci, přičemž jízdní výkony by měly být obdobné. Nástupce by se měl ukázat přibližně až za dva roky. Je tedy jasné, že si ještě nějakou chvíli počkáme.