Titulní obrázek


Infiniti uvažuje o sériové výrobě konceptu plug-in hybrid Emerg-E

Luxusní odnož japonské automobilky Nissan Infiniti uvažuje o sériové výrobě v březnu představeného konceptu plug-in hybridu Emerg-E. Sportovní vůz má motor uprostřed.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Prozatím není jasné, kdy se tento sportovní model na trhu objeví, a zda bude tradičním sporťákem, nebo zda bude tak jako studie Emerg-E elektromobilem s prodlouženým dojezdem. Jisté však je, že Infiniti plánuje rozšířit svoji sportovní řadu IPL. Vozy s tímto označením se světu poprvé ukázaly v roce 2010. Infiniti s označením IPL mají konkurovat Mercedesům od AMG a BMW z dílny divize M. Viceprezident amerického Infiniti o sportovní řadě říká, že IPL je odrazovým můstkem, který má vést k založení sub-značky.

Podle jeho slov IPL není AMG a ani jím být nemá. Označení IPL se zatím objevuje pouze v nabídce pro G kupé a G Cabrio, další modely však mají následovat. Infiniti začne letos na jaře ve Spojených státech prodávat sedmimístný crossover JX. Ten se v nabídce značky usadí nad současný crossover FX, zacíleno má především na Mercedes-Benz GL, popřípadě Audi Q7. Automobilka očekává, že JX bude velkým prodejním hitem. Dalším rozšířením nabídky má být elektrický sedan, který se začne prodávat v roce 2014.