Titulní obrázek


Infiniti Q50 a LE

Luxusní odnož Nissanu Infiniti si připravila nový sedan Q50. V nabídce bude i s hybridním pohonem. A na co se můžeme těšit?

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Infiniti chce zaútočit na Audi A4, trojkové BMW a Mercedes třídy C. Sestřelit je chce svým novým sedanem Q50, který bude mít narozdíl od Lexusu IS pod kapotou i naftový motor. V tomto případě se bavíme o 2,2 litrovém čtyřválci s přímým vstřikováním. O výkonu se automobilka zatím nezmínila, pouze prozradila emise pod 115 g/km. O řazení se postará buď sedmistupňový automat, nebo vy a šestistupňový manuál.

V případě hybridu budete mít rozhodování značně zjednodušené, nabízet se bude jen s automatickou převodovkou se stejným počtem kvaltů. Ta bude kočírovat stádo 364 koní které dá dohromady 3,5 litrový šestiválec a elektromotor. Infiniti chce navázat na svůj předchozí model M35h, který drží titul nejrychleji zrychlujícího hybridu světa. Nástupce by ho měl předčit, zatím se odhaduje stovka pod 5,5 sekundy, takže to bude docela těsný souboj.

K vidění byl i koncept LE, který už Infiniti přivezlo loni do Paříže. Je pro automobilku prvním stoprocentním elektromobilem, který nás má připravit na budoucí sériový model. Uvidíme, jestli i ten se bude pyšnit bezdrátovým nabíjením pod které auto umí samo zaparkovat.