Titulní obrázek


Automobilka Nissan začne vyrábět nákladní automobil ve Španělsku

Až sto milionů eur se chystá automobilka Nissan vložit do příprav výrobního podniku ve Španělsku v Ávile. Nový nákladní automobil se totiž začne vyrábět v místním závodě.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Tato novinka by měla podpořit expanzi automobilky Nissan v oblasti užitkových vozidel v Evropě. Model se zařadí do nabídky nákladních vozidel řady Cabstar. Nissan se snaží, aby se v Evropě zdvojnásobil objem prodeje, ale i podíl na trhu. V roce 2011 prodala automobilka Nissan více než 62.000 vozů. Počet se zvýšil o 16 %. Většina prodaných vozů, tedy více jak 90 % pocházela z továrny ve Španělsku, a to i s dodávkou NV200 a pick-upu Navara.

Nový model nákladního vozu se bude vyrábět v Ávile, což bude pro evropské zákazníky představovat jistě další rozšíření výběru. Zařízena by měla být také nová pracovní místa. Podle dohody, která byla uzavřená roku 2010, se Nissan zavázal jak vládě, ale také odborům k zavedení nové výroby v Ávile do roku 2014.

Automobilka Nissan by se chtěla v budoucnu umístit na pozici největšího výrobce lehkých a užitkových vozidel.